Odlewnia

Wykorzystanie brązu w przemyśle obronnym i lotniczym

Efektywność współczesnego przemysłu obronnego w naszych czasach byłaby zdecydowanie niższa, gdyby nie były w nim stosowane stopy brązu, wykorzystywane w produkcji części różnych jednostek, na przykład zaworów i tulei w silnikach, przekładni śrubowych i części ruchomych. Brąz jest używany przez przedsiębiorstwa produkujące elementy do sprzętu wojskowego, broni strzeleckiej, artylerii, broni jądrowej, pocisków strzeleckich i łusek. W lotnictwie wojskowym, przemyśle stoczniowym, rakietowym i kosmicznym takie detale są ważną i integralną częścią struktury produkcyjnej.

Dlaczego produkty z brązu są szczególnie cenne?

Brąz jest wieloskładnikowym stopem. Różne jego składy cechują się różnymi właściwościami, cechami, zakresem wykorzystania. Na przykład brąz z dodatkiem cynku jest odporny na odkształcenia korozyjne w wodzie morskiej i słodkiej. Odpowiednio, świetnie sprawdza się w przemyśle stoczniowym. Brąz cynowy lepiej toleruje topienie, doskonale zachowuje swój kształt, można go dobrze wypolerować, a więc używa się go najczęściej do odlewania narzędzi. Ołów i fosfor poprawiają właściwości przeciwcierne, taki stop jest łatwiejszy do cięcia lub obróbki ciśnieniowej. Jednocześnie, niezależnie od składu, odlewy z brązu mają wysoką twardość, dobrą przewodność elektryczną, są trwalsze, bardziej niezawodne i lżejsze w porównaniu do innych metali o podobnej wytrzymałości. Z brązu są wykonywane części, które przyjmują na siebie maksymalne obciążenie.

Zalety materiałów z brązu

Najważniejszą ze wszystkich zalet materiałów z brązu jest ich wytrzymałość, sztywność połączona z niskim ciężarem właściwym. Odlew z brązu daje mniejszy skurcz, dlatego stosuje się go do odlewów o skomplikowanych kształtach, wymagających wyraźnych konturów, wymiarów geometrycznych i szczelnych odlewów. Przy wybraniu odpowiedniej kombinacji stopów, producenci zapewniają niezbędne właściwości produktu, które spełnią wymagania zarówno dotyczące jego specyficznej konstrukcji, jak i przeznaczenia.

Rozmiar i waga wszelkiego rodzaju złączy, części i zespołów stosowanych w produktach przeznaczonych do użytku w siłach zbrojnych, lotnictwie, rakietach stale się zmniejszają. Zleceniodawcy poszukują mniejszych, lżejszych i bardziej elastycznych rozwiązań, które spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące wytrzymałości i trwałości. Nasze produkty spełniają te wymagania. Produkty z brązu są podstawą wielu nowoczesnych projektów. Jednocześnie nasza firma przyjmuje indywidualne zamówienia i jest w stanie wyprodukować produkty zgodnie z Twoimi wymaganiami.

Zastosowanie odlew z brązu

Obróbka