Odlewnia

Brąz w przemyśle spożywczym

Co oferujemy?
Nasza firma produkuje elementy składowe z wieloskładnikowych stopów brązu, w tym dla przemysłu spożywczego.
W asortymencie przedsiębiorstwa można znaleźć wykonane z brązu:
— rolki,
tuleje,
— pręty,
— pierścienie,
— dyski,
— koła zębate,
— wkładki i inne produkty.

Nasi fachowcy kontrolują procesy produkcyjne od momentu zakupu surowców aż po wysyłkę gotowych produktów do klientów. Zależy nam na tym, aby dostarczać naszym klientom towary wysokiej jakości, które spełniają międzynarodowe standardy.

Dlaczego brąz?

Stop brązu, oprócz posiadania innych zalet, jest również higieniczny, estetyczny, bezpieczny i nietoksyczny. Dlatego jest klasyfikowany jako metal spożywczy. Brąz jest używany do produkcji aparatury i mechanizmów do maszyn produkujących żywność, do produkcji pojemników zbiorczych do przechowywania wszelkiego rodzaju substancji płynnych i gazowych. Z brązu są również produkowane patelnie, blachy do pieczenia, miski, elementy piekarników.

W produktach z brązu, które są używane w przemyśle spożywczym, jakość oraz standardy sanitarne i higieniczne są koniecznie kontrolowane. W końcu absolutne bezpieczeństwo jest szczególnie ważne dla zdrowia i życia ludzi.

Brąz łatwo poddaje się wielokrotnemu przetapianiu, gdyż stop doskonale toleruje wielokrotne topienie. Dlatego też części z brązu są łatwe do naprawienia.

Stopy wykorzystywane w przemyśle spożywczym

Stop brązu składa się z dwóch lub większej ilości składników. Miedź, to główny składnik dozwolony w przemyśle spożywczym. Stop brązu zawierający miedź można wykorzystywać w produkcji wyrobów cukierniczych. Z kolei tego materiału nie można wykorzystywać do jakichkolwiek prac związanych z produktami mleczarskimi.

Dla poprawy charakterystyk brązu do metalu są dodawane pierwiastki stopowe. Na przykład stop brązu cynowego jest wykorzystywany do odlewania tulei, półtulei, sprężyn, ponieważ poziom jego kurczenia jest bardzo niewysoki. Brąz w połączeniu z aluminium jest odporny na korozję, a więc nadaje się do wykorzystania w sprzęcie, z którym w interakcję wchodzą płyny i substancje chemiczne. Brązy krzemowe dzięki swojej elastyczności są odpowiednie do wykonania produktów pod ciśnieniem. Brąz ten nadaje się do produkcji części o właściwościach przeciwciernych.

Wyroby z brązu można zamówić w naszej firmie. Produkujemy także detale na indywidualne zamówienie.

Zastosowanie odlew z brązu

Obróbka