Odlewnia

Brąz w branży motoryzacyjnej

W motoryzacji, podobnie jak w innych branżach, brąz często jest niezastąpionym materiałem. Pomimo szybkiego rozwoju nowych technologii, wynalezienia nowych materiałów, brąz nadal zajmuje wiodącą pozycję w produkcji ciężkich, dużych i skomplikowanych urządzeń.

Wszyscy właściciele samochodów, bez wyjątku, chcieliby maksymalnie wydłużyć żywotność swojego pojazdu. Aby pojazd działał nawet po trzech, pięciu latach pracy bez awarii i usterek. A co najważniejsze — należy także mieć zapewnione maksymalne bezpieczeństwo na drodze.

Żeby to osiągnąć, trzeba wykorzystywać…

Wysokiej jakości elementy składowe

Z biegiem czasu stało się jasne, że produkty z brązu są prawdziwą gwarancją jakości. Brąz walcowany cieszy się stałym popytem na rynku od ponad 150 lat i nawet w naszych innowacyjnych czasach zachowuje wysoką popularność.

Stop brązu nadaje się do produkcji wysokoobrotowych łożysk ślizgowych, sprężyn, pierścieni uszczelniających, kół zębatych i tulei dla przemysłu motoryzacyjnego. Z brązu są produkowane również nakrętki, śruby trapezowe, uszczelki itp.

Na czym zaś polega…

Sekret popularności produktów z brązu?

Części wykonane z odlewu brązowego nie zmieniają się z biegiem czasu, nie zużywają się, nie korodują. A co najważniejsze — są odporne na zanieczyszczone miejskie powietrze.

Na przykład łożyska z brązu gwarantują nienaganną wydajność jednostek, z którymi współpracują. Z ich pomocą zmniejsza się tarcie elementów, co wydłuża ich żywotność. Części z brązu dobrze przewodzą ciepło i dlatego są mniej podatne na przegrzanie. Pozwala to obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Łożyska ślizgowe wykonane z odlewu brązu są stosowane w produkcji ciągników, wywrotek, dźwigów, mocnych silników i innych maszyn.

Tuleje są wykonywane z brązu zawierającego cynę, ołów, żelazo, aluminium, a także fosfor i cynk. Dzięki temu nie odkształcają się w kontakcie z innymi elementami mechanizmów. Aby tuleje z brązu lepiej wytrzymywały wahania temperatury i naprężenia mechaniczne, do stopu dodaje się żelazo. Zwiększa to ich odporność na wstrząsy i ciśnienie.

 Tuleje z kołnierzem są często wykorzystywane w węzłach, w których występuje wysokie ciśnienie. Ponadto są lżejsze i bardziej niezawodne, niż tuleje wykonane z innych metali.

Te i inne części samochodowe…

Wykonamy na zamówienie

Nasza firma produkuje elementy z wysokiej jakości stopów brązu. Wykonujemy zlecenia na podstawie dostarczanych przez klientów szkiców o dowolnym poziomie złożoności.

Zastosowanie odlew z brązu

Obróbka